Archiwa dat kwiecień 2022

Profesjonalne środki czystości do sprzątania domu

Czy wiesz, że istnieją profesjonalne środki czyszczące stworzone specjalnie do sprzątania domów? Produkty te są opracowane w taki sposób, aby były bardziej skuteczne niż zwykłe domowe środki czyszczące i często występują w postaci skoncentrowanej, dzięki czemu można uzyskać jak najwięcej korzyści. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat składu i działania profesjonalnych środków czystości, czytaj dalej!

Czym różnią się profesjonalne środki czystości od chemii gospodarczej?

Jeśli chodzi o sprzątanie, istnieje duża różnica między profesjonalnymi środkami czyszczącymi a chemią domową. Po pierwsze środki gospodarcze, nie muszą spełniać tak restrykcyjnych norm jak środki czystości dla punktów usługowych i restauracji. Profesjonalne środki czystości muszą spełniać normy ustalone przez Sanepid lub inne ośrodki certyfikujące, ponieważ oprócz usuwania brudu wymaga się od nich również dezynfekcji. Oznacza to również, że w ogólnym rozrachunku mogą być bezpieczniejsze w stosowaniu niż tradycyjna chemia domowa. Drugą różnicą jest siła działania profesjonalnych środków czystości. Zazwyczaj mają one silniej działającą substancję czynną oraz dostępne są w formie koncentratów. Na etykiecie jest nawet dostępna instrukcja określająca dokładne proporcje, w jakich powinno używać się detergentów.  To powoduje, że zużywa się mniej płynu do czyszczenia tych samych powierzchni, więc są bardziej wydajne. Może być to korzystne nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska, ponieważ generowana jest mniejsza ilość odpadów. 

Profesjonalne środki czystości w domu

Mimo że w domu przebywa zdecydowanie mniej ludzi niż w miejscach publicznych, profesjonalne środki czystości mogą okazać się dobrym wyborem. Bardzo często popularne, domowe środki czystości nie dają sobie rady z usunięciem większych zabrudzeń lub powodują uszkodzenie delikatnych powierzchni. Najprostszym tego przykładem jest problem z pozbyciem się osadu z kamienia w łazience. W większości ogólnodostępne środki czystości nie są w stanie w 100% wyeliminować tego problemu lub powodują uszkodzenia baterii prysznicowych. Z kolei profesjonalne środki czystości posiadają bardziej skoncentrowaną i mocniejszą recepturę, która z łatwością rozpuści osad z kamienia i zmniejszy jego tendencję do ponownego osadzania, chroniąc przy tym delikatną powierzchnię. Dodatkowo, przy stosowaniu profesjonalnych środków czystości mamy pewność, że obietnica na temat pozbywania się bakterii nie jest jedynie chwytem marketingowym. Tradycyjne środki czystości, nawet te na bazie chloru, nie są sprawdzane pod względem działania dezynfekującego. Profesjonalna chemia musi przejść szereg testów potwierdzających działanie dezynfekujące, więc kupując taki płyn, mamy pewność, że pozbędzie się on bakterii z naszego domu. Z założenia profesjonalne środki czystości mają działać szybciej i wydajniej, ze względu na specyfikę miejsc, w których są wykorzystywane. Jest to zdecydowana zaleta, która można wykorzystać podczas sprzątania domu

Rodzaje profesjonalnych środków czystości

Istnieje szeroki wybór profesjonalnych środków czystości. Różnią się one swoim przeznaczeniem, a także rodzajem powierzchni, do których powinno się je stosować. Jest to kolejny aspekt odróżniający profesjonalną chemię od domowej. Dobranie odpowiedniego środka czystości do rodzaju materiału, który chcemy czyścić, jest niezwykle istotne. Ostatecznie chcemy uzyskać efekt czystości, przy jednoczesnym zadbaniu o stan czyszczonej powierzchni. Jest to szczególnie ważne w przypadku materiałów wrażliwych na działanie silnych detergentów takich jak chrom, drewno czy marmur. Wybierając profesjonalne środki czystości, należy więc skupić się nie tylko na ich przeznaczeniu np. płyn do szyb, czy płyn do mycia podłóg, ale również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonana jest dana powierzchnia.  

Kiedy przychodzi czas na sprzątanie domu, chcesz używać produktów, które wykonają pracę tak, jak należy. Dlatego ważne jest, by wybierać profesjonalne środki czyszczące. Są one zaprojektowane tak, by poradzić sobie z trudnymi plamami i brudem, pozostawiając powierzchnie czyste i lśniące. Profesjonalne środki czyszczące mogą być używane do wszystkich rodzajów powierzchni, od blatów i podłóg po okna i lustra. A ponieważ są one przeznaczone do intensywnego czyszczenia, możesz mieć pewność, że dzięki nim Twój dom będzie wyglądał jak najlepiej. 
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem multi-branch.pl sprzedającym profesjonalne środki czystości do sprzątania domu.

Kawa ziarnista — jaką wybrać?

Zaparzenie idealnej filiżanki kawy jest nie lada sztuką. Trzeba wziąć pod uwagę tak wiele zmiennych, począwszy od rodzaju ziaren i stopnia ich zmielenia, a skończywszy na temperaturze wody i czasie parzenia. Przy tak wielu dostępnych opcjach może być trudno określić, która kawa jest dla Ciebie odpowiednia. W tym wpisie przyjrzymy się różnicom kawy ziarnistej i doradzimy, który z nich najlepiej odpowiada Twojemu podniebieniu.

Arabica czy Robusta — jaki rodzaj kawy ziarnistej? 

Dwoma najbardziej popularnymi rodzajami kawy jest Arabica i Robusta. Ziarna Arabiki są uważane za bardziej delikatne i są cenione za swój bogaty smak i złożony aromat, co czyni je ulubionymi wśród wielbicieli kawy. Arabica jest również słodsza od Robusty i ma bardziej wyrazistą kwasowość. Ziarna Arabiki rosną zwykle na dużych wysokościach i są mniej odporne na szkodniki, co przekłada się na ich wyższą cenę. Z kolei ziarna Robusty są zazwyczaj zbierane na niższych wysokościach, w znacznie surowszych warunkach niż ziarna Arabiki, co oznacza, że są tańsze w produkcji. Robusta jest zazwyczaj oceniana jako ostrzejsza w smaku i ma charakterystyczny orzechowy posmak. Istotne jest również to, że zawiera prawie dwa razy więcej kofeiny niż ziarna Arabiki. Jest to szczególnie istotna informacja, jeśli zależy Ci na tym, aby kawa działała pobudzająco. Ostateczny wybór między ziarnami Robusty, a Arabiki zależy od Twoich preferencji smakowych. Na rynku dostępne są również rozmaite mieszanki tych dwóch typów ziaren.

Jaka kawa ziarnista do ekspresu?

Wybór kawy ziarnistej do ekspresu zależy od rodzaju ekspresu, jaki posiadasz. Jeśli w Twoim domu znajduje się ekspres automatyczny lub kolbowy odpowiednie do nich będą ziarna kawy ciemno, lub średnio palonej. Ekstrakcja kawy w tego typu ekspresach odbywa się stosunkowo krótko, dlatego użycie jasno palonej kawy spowodowałoby powstanie kwaśnego i niedoparzonego napoju. Jeśli posiadasz ekspres przelewowy lub French Press, ziarna kawy jasno palonej sprawdzą się idealnie. Otrzymana kawa będzie miała pożądany smak i aromat. Kolejnym aspektem jest zwracanie uwagi na datę palenia ziaren kawy. Im świeższa kawa tym będzie miała ona bardziej intensywny i wyrazisty smak. 

Kawa ziarnista czy mielona? 

Smakosze kawy bardzo często stoją przed wyborem, czy wybrać kawę mieloną, czy ziarnistą. Kawa mielona jest z pewnością prostsza i szybsza do przyrządzenia. Sprawdzi się ona idealnie jeśli nie masz dużo czasu o poranku, lub możliwość przygotowania w podróży. W przypadku kawy ziarnistej tej komfort nie jest dostępny, ponieważ potrzebujemy odpowiedniego urządzenia – młynka do kawy lub ekspresu. Kolejną zaletą kawy mielonej jest jej cena. Kawa ziarnista jest droższa, ze względu na specjalny sposób pakowania, a także jakość. Właśnie ta lepsza jakość ziaren kawy powoduje, że wiele osób preferuje jej smak. Uważa się, że kawy ziarniste mają bardziej intensywny smak, a także mocniejsze działanie.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem sklepkrzys.pl sprzedającym kawę ziarnistą.

Magiczne drzewo Yerba Mate

Pijemy to, rozkoszujemy się, lecz czym naprawdę jest Yerba Mate, jak pić i co mi daje?

Yerba mate to tradycyjna południowoamerykańska herbata wytwarzana z liści rośliny Ilex paraguariensis. Za pierwszych użytkowników uznawano plemię Guarani, którzy nazywali ją „caá mati”, co oznacza tykwę w języku Keczua. Obecnie ten pobudzający i orzeźwiający napar można znaleźć w całej Ameryce Łacińskiej, a także w wielu innych częściach świata o podobnym klimacie. Jest tak popularny jak kawa w Europie i spożywa się go by zacieśniać więzy międzyludzkie spędzając wspólnie czas. W Argentynie, Paragwaju, Brazylii czy Urugwaju ludzie noszą termosy ze sobą, ciesząc się swoją Yerbą podczas codziennych aktywności. Jest bogata w składniki odżywcze, witaminy, minerały i przeciwutleniacze, a tradycyjnie stosuje się ją w celu zwiększenia poziomu energii. Zapewnia ona bardziej zrównoważony zastrzyk wigoru niż kawa. Naturalna, bez dodatków ma nieco trawiasty i gorzki smak.

Właściwości zdrowotne Yerba Mate:

– Jest bogata w przeciwutleniacze i składniki odżywcze takie jak witamina A, B, C, E, cynk, magnez, potas, wapń, żelazo, fosfor, selen, mangan

– Zwiększa energię i poprawia skupienie poprzez zawartość kofeiny, której uwalniane jest rozłożone w czasie, nie powodując nagłych skoków.

– Poprawia sprawność fizyczną

– Chroni przed infekcjami

– Pomaga schudnąć poprawiając trawienie i zapobiegając zaparciom

– Wzmacnia układ odpornościowy

– Obniża poziom cukru we krwi

– Obniża ryzyko chorób serca, poprawia krążenie i obniża poziom złego cholesterolu

– Poprawia zdrowie psychiczne

Jak zacząć przygodę z Yerba Mate?

Aby poczuć pełne spektrum picia Yerba Mate nie trzeba wiele, wystarczy:

  1. Susz Yerba Mate– na rynku jest ogromny wybór smaków i rodzajów. Na początku warto spróbować suszu z różnych zakątków świata, jak również mieszanek smakowych by znaleźć smaki odpowiadające Twoim upodobaniom.
  2. Matero może być ceramiczne lub okute drewnem palo santo. To drugie stosowane przez koneserów Yerba Mate. Jest trudniejsze w utrzymaniu jednak właściwości smakowe naparu w połączeniu z żywicą, którą wydziela drewno jest nie do opisania.
  3. Bombilla jest słomką do picia yerba mate zakończona sitkiem, które oddziela fusy od herbaty. Różnią się one od siebie długością i kształtem sitka by dopasować się do różnego rodzaju naczyń.

Rodzaje Yerba Mate

Różne odmiany i pochodzenie Mate cechują odmienne właściwości i smak. Nie sposób stwierdzić, który jest najlepszy, gdyż wszystko opiera się na indywidualnych preferencjach. Ich aromat zmienia się w zależności od czasu ekspozycji podczas procesu suszenia, rodzaju suszu, sposobów zmielenia. Przy wybieraniu suszu możesz natknąć się na nazwy Con Palo i Sin Palo. Con palą jest mieszanką listków z gałązkami, natomiast Sin Palo to susz yerba mate składający się jedynie z listków.

Jak parzyć Yerba Mate?

Herbatę można pić na ciepło jak również na zimno. Ważne jest by parzyć ją w odpowiednich temperaturach by susz mógł uwolnić swoje właściwości smakowe i zdrowotne.

Aby przyrządzić idealny napar yerba mate, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Kluczowym składnikiem jest oczywiście rodzaj mate oraz naczynie w którym będzie parzona. Drugą istotną rzeczą jest temperatura wody. Nie można zalewać yerby wrzątkiem! Straci wtedy nie tylko swoje właściwości zdrowotne ale i swój aromat.

Yerba Mate na ciepło

Do pustego matera wsyp ¼ do ¾ wybranego suszu yerba mate (w zależności jak mocny chcesz napar i ile razy chcesz zalać susz).

Przykryj dłonią naczynie, odwróć do góry dnem i potrząśnij, tak by najmniejsze kawałki pozostały na górze.

Odstaw ostrożnie naczynie by herbata nie zmieniła swojego położenia.

W pustą przestrzeń naczynia włóż bombille.

Delikatnie zalej susz wodą o temperaturze 70-80°C.

Odczekaj około 10 minut aż Yerba będzie gotowa do spożycia.

Pamiętaj, że ten sam susz możesz zalewać 4 do 6 razy.

Yerba Mate na zimno inaczej zwana Terere

Nasyp ¼ do ¾ pojemności matero wybranego suszu.

Zalej susz lodowatą wodą od 1do 5°C i wrzuć kilka kostek lodu. Woda musi być prawie lodowata by właściwości mate się uwolniły.

Odstaw naczynie na około 10 minut aby Yerba uwolniła swój aromat.

Po tym czasie ciesz się smakiem ożywczej herbaty.

Jeśli chcesz urozmaicić sobie smak naparu możesz kupić Yerbę z dodatkami lub dodać do niej mleko, cytrynę czy cukier. Wszystko zależy od Ciebie. Warto poeksperymentować i urozmaicać sobie napój.

Yerba Mate to napój prosto od Matki Ziemi. Wystarczy podstawowe matero, bombilla, ulubiona yerba by cieszyć się naturą i zdrowiem. Łatwość przygotowania pozwoli Ci odkrywać nowe smaki i aromaty. Polecamy rozpocząć swoją przygodę z Yerbami Alchemii Smaków, gdzie jest szeroki wybór pysznych smaków.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Masz problem z niedoskonałościami skóry? Chcesz dokładnie i delikatnie oczyścić swoją cerę? Twoja skóra utraciła naturalny blask i młodzieńczy wygląd? Rozwiązaniem Twoich problemów jest peeling kawitacyjny! Poznaj jego atuty, a docenisz działanie mikromasażu.

Peeling kawitacyjny – co to za zabieg?

Peeling kawitacyjny jest częstą usługą wykonywaną w klinikach urody. Za jego pomocą delikatnie, aczkolwiek dogłębnie oczyszcza się skórę dzięki wykonywaniu mikromasażu. Wyjaśniając zagadnienie co to peeling kawitacyjny, można stwierdzić, iż jest on bezpieczną i nieinwazyjną formą zabiegów wykonywanych na twarzy, zaliczanych do rodzaju złuszczająco-oczyszczających. Podczas jego trwania wykorzystywane jest zjawisko kawitacji.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Manipulując szpatułką urządzenia po wcześniej zwilżonej skórze, wytwarza się fale ultradźwiękowe, tworząc pęcherzyki próżniowe. Powiększając się i pękając, usuwają zanieczyszczenia, na przykład nadmiar sebum i martwych komórek. Wiele osób zastanawia się, na czym polega peeling kawitacyjny. W tym aspekcie nie sposób zapomnieć o stymulowaniu mikrokrążenia, dzięki któremu w skórze usprawnieniu ulegają procesy metaboliczne.

peeling kawitacyjny czy warto

Peeling kawitacyjny — korzyści, których można oczekiwać

Peeling jako zabieg ma wiele atutów. Przede wszystkim można wyszczególnić tutaj 7 głównych korzyści peelingu kawitacyjnego, jakie osiąga się po jego przeprowadzeniu:

  • skóra staje się oczyszczona, odświeżona, pozbawiona martwego naskórka i łoju
  • dzięki mikromasażu poprawie ulega krążenie, skóra staje się bardziej dotleniona, nawilżona i pozbawiona przebarwień
  • zniszczeniu ulegają bakterie wywołujące trądzik, a tym samym, kawitacja wykazuje działanie dezynfekujące
  • poprzez usunięcie martwego naskórka, skóra zaczyna się odnawiać, czego efektem jest promienny, młody i świeży wygląd
  • mikromasaż wykonywany falami ultradźwiękowymi sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a sama skóra jest bardziej napięta
  • zmniejsza się opuchlizna oczu i zasinienie w ich okolicach
  • zaczyna wzmagać się produkcja elastyny i kolagenu, a także usprawnia się proces regeneracji tkanek.

Wszystkie powyższe atuty sprawiają, że peeling kawitacyjny jest godnym uwagi zabiegiem, a przy tym bardzo przyjemnym i efektywnym.

Peeling kawitacyjny — czy warto go wykonać?

Omawiając peeling kawitacyjny, czy warto go wykonać, należy wziąć pod uwagę jego cechy charakterystyczne. Jest to krótki zabieg, około 60-minutowy. Dogłębnie oczyszcza cerę z niedoskonałości. Działanie peelingu jest bezinwazyjne, nie ma konieczności ingerowania w powłoki skórne. Sam zabieg nie boli, możliwy jest lekki dyskomfort — łaskotanie lub szczypanie. Tuż po wyjściu z kliniki urody, można wrócić do swoich codziennych aktywności bez konieczności rekonwalescencji. Podsumowując, peeling kawitacyjny jest zabiegiem, z którego mogą skorzystać wszyscy. Jest ceniony za swoją delikatność i wysoką skuteczność. Wykazuje działanie uniwersalne, dzięki czemu korzyści z jego wykonania odczują osoby z cerą trądzikową, z problemami z trądzikiem różowatym, zaskórnikami, zatkanymi porami. Proces kawitacji pomoże zredukować produkcję łoju, co jest istotne dla osób z cerą tłustą lub mieszaną. Osoby z wrażliwą skórą, skłonną do pękania naczynek, docenią oczyszczenie skóry bez ryzyka podrażnień.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną internetową Kliniki Piękne Ciało ze Szczecina – pieknecialo.pl.