Masz problem z niedoskonałościami skóry? Chcesz dokładnie i delikatnie oczyścić swoją cerę? Twoja skóra utraciła naturalny blask i młodzieńczy wygląd? Rozwiązaniem Twoich problemów jest peeling kawitacyjny! Poznaj jego atuty, a docenisz działanie mikromasażu.

Peeling kawitacyjny – co to za zabieg?

Peeling kawitacyjny jest częstą usługą wykonywaną w klinikach urody. Za jego pomocą delikatnie, aczkolwiek dogłębnie oczyszcza się skórę dzięki wykonywaniu mikromasażu. Wyjaśniając zagadnienie co to peeling kawitacyjny, można stwierdzić, iż jest on bezpieczną i nieinwazyjną formą zabiegów wykonywanych na twarzy, zaliczanych do rodzaju złuszczająco-oczyszczających. Podczas jego trwania wykorzystywane jest zjawisko kawitacji.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Manipulując szpatułką urządzenia po wcześniej zwilżonej skórze, wytwarza się fale ultradźwiękowe, tworząc pęcherzyki próżniowe. Powiększając się i pękając, usuwają zanieczyszczenia, na przykład nadmiar sebum i martwych komórek. Wiele osób zastanawia się, na czym polega peeling kawitacyjny. W tym aspekcie nie sposób zapomnieć o stymulowaniu mikrokrążenia, dzięki któremu w skórze usprawnieniu ulegają procesy metaboliczne.

peeling kawitacyjny czy warto

Peeling kawitacyjny — korzyści, których można oczekiwać

Peeling jako zabieg ma wiele atutów. Przede wszystkim można wyszczególnić tutaj 7 głównych korzyści peelingu kawitacyjnego, jakie osiąga się po jego przeprowadzeniu:

  • skóra staje się oczyszczona, odświeżona, pozbawiona martwego naskórka i łoju
  • dzięki mikromasażu poprawie ulega krążenie, skóra staje się bardziej dotleniona, nawilżona i pozbawiona przebarwień
  • zniszczeniu ulegają bakterie wywołujące trądzik, a tym samym, kawitacja wykazuje działanie dezynfekujące
  • poprzez usunięcie martwego naskórka, skóra zaczyna się odnawiać, czego efektem jest promienny, młody i świeży wygląd
  • mikromasaż wykonywany falami ultradźwiękowymi sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a sama skóra jest bardziej napięta
  • zmniejsza się opuchlizna oczu i zasinienie w ich okolicach
  • zaczyna wzmagać się produkcja elastyny i kolagenu, a także usprawnia się proces regeneracji tkanek.

Wszystkie powyższe atuty sprawiają, że peeling kawitacyjny jest godnym uwagi zabiegiem, a przy tym bardzo przyjemnym i efektywnym.

Peeling kawitacyjny — czy warto go wykonać?

Omawiając peeling kawitacyjny, czy warto go wykonać, należy wziąć pod uwagę jego cechy charakterystyczne. Jest to krótki zabieg, około 60-minutowy. Dogłębnie oczyszcza cerę z niedoskonałości. Działanie peelingu jest bezinwazyjne, nie ma konieczności ingerowania w powłoki skórne. Sam zabieg nie boli, możliwy jest lekki dyskomfort — łaskotanie lub szczypanie. Tuż po wyjściu z kliniki urody, można wrócić do swoich codziennych aktywności bez konieczności rekonwalescencji. Podsumowując, peeling kawitacyjny jest zabiegiem, z którego mogą skorzystać wszyscy. Jest ceniony za swoją delikatność i wysoką skuteczność. Wykazuje działanie uniwersalne, dzięki czemu korzyści z jego wykonania odczują osoby z cerą trądzikową, z problemami z trądzikiem różowatym, zaskórnikami, zatkanymi porami. Proces kawitacji pomoże zredukować produkcję łoju, co jest istotne dla osób z cerą tłustą lub mieszaną. Osoby z wrażliwą skórą, skłonną do pękania naczynek, docenią oczyszczenie skóry bez ryzyka podrażnień.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną internetową Kliniki Piękne Ciało ze Szczecina – pieknecialo.pl.